Фізіотерапія

Кожному пацієнту гарантовано надання фізіотерапевтичної допомоги за показаннями. Кабінет фізіотерапії в поліклініці складається із двох суміжних кімнат – кабінет електролікування та кабінет високочастотної терапії. Фізіотерапевтичні методи доповнюють основне лікування захворювань, застосовуються для закріплення ефекту від терапії або хірургічного втручання та можуть бути самостійним видом відновної терапії.

Мабуть, багато у кого виникало таке питання, а також сумніви із приводу необхідності та дієвості фізіотерапевтичного лікування.

Фізіотерапевтичні методи доповнюють основне  лікування багатьох захворювань ротової порожнини. Вони також застосовуються для закріплення ефекту від терапії або хірургічного втручання. Але фізіотерапія також може бути і самостійним видом відновної терапії.

Одним з численних методів фізіотерапії є електрофорез. Цей метод дозволяє вводити в організм лікарські препарати, використовуючи електричний струм малої сили. У результаті ліки накопичуються безпосередньо в місці запалення. Володіє знеболюючими, протизапальними властивостями, покращує кровообіг та обмінні процеси в організмі. Електрофорез відпускають пацієнтам, у яких санована порожнина рота.

Дарсонвалізація — це метод, при якому використовують змінні імпульсні струми високої частоти, високої напруги і малої сили, які швидко затухають. Дарсонвалізація – це один із провідних лікувальних факторів, що впливають на судинну лімфатичну систему, тому що струми знімають спазми артерій, покращують трофіку тканин.

УВЧ — ультрависокочастотна терапія. Поле високої частоти підводиться до пацієнта завдяки конденсаторним пластинам. Ці пластини можуть бути різної форми і різного діаметру, який залежить від патологічного вогнища. УВЧ має протизапальну, регенеруючи, бактерицидну, бактеріостатичну, десенсибілізуючу, проти набрякову дію, стимулює розростання зв’язної тканини, активує реакцію імунітету. При проведенні процедури з поверхні тіла медична сестра з фізіотерапії попросить зняти металеві предмети, а от металеві коронки не є протипоказанням.

Мікрохвильова терапія — це застосування змінних електромагнітних коливань надвисокої частоти сантиметрого і дециметрового діапазону. Терапія має протизапальну, знеболюючу, спазмолітину дію. Вона стимулює репаративні процеси, покращує трофіку тканин. У зоні дії мікрохвиль розширюються судини, прискорюється кровотік, особливо капілярний, посилюється обмін речовин, знижується чутливість нервових закінчень. Курс лікування 3-5 процедур.

Вакуум-терапія. Ця процедура полягає в утворенні гематом на ділянці перехідної складки за допомогою тиску з лікувальною метою. При повторному проведенні процедури час утворення гематом збільшується стійкості капілярів. Розсмоктування гематом супроводжується стимулюванням захисних функцій організму. Вакуум-масаж активує та поліпшує процеси обміну в тканинах пародонта і сприяє ліквідації застійних явищ, сприяє збільшенню стійкості капілярів. Вам проведуть 8-10 процедур за один курс.

Ультрафіолетове випромінювання володіє вираженою бактерицидною та десенсибілізуючою дією, показаний при захворюваннях слизової оболонки. Курс складає 3-5 процедур.

Лазерна терапія має виражену протизапальну, знеболюючу та стимулюючу дію. У нашій поліклініці лазер-терапія проводиться апаратом АЛСТ-01 «Оптодан», випромінювання якого відноситься до невидимої ділянки інфрачервоної області оптичного спектру. При лікуванні використовується два режими роботи: протизапальна дія  та стимулююча дія. Вам можуть призначити 3-10 процедур.

Магнітолазерна терапія. Взаємодія лазерного променя і постійного магнітного полі дає більш високий ефект при гострих і хронічних захворюваннях, що супроводжуються тканинними набряками. Магнітотерапія збільшує глибину проникнення лазерного випромінювання в тканини. Курс лікування 2-5 процедур.

Парафіно-озокеритолікування є одним із видів теплолікування, володіє болезаспокійливою, антиспастичною, протизапальною, розсмоктуючою дією, покращує обмінні процеси. Показанням є хронічні запальні процеси, кровоточивість ясен і т.д. Курс складає 5-10 процедур.

Ультразвукова терапія — це використання з лікувальною метою механічних коливань пружного середовища. Ультразвук надає протизапальну, знеболюючу, розсмоктуючи дію. Поєднана дія ультразвуку і лікувальної речовини називається ультрафонофорезом.  На курс можуть призначити до 10 процедур.

Аерозольні інгаляції з лікарським засобами та розчинами-настоянками лікарських рослин також показані при лікуванні стоматологічних захворювань.

Вібромасаж — ритмічне повторення вібраційних рухів на поверхні ділянок, які зазнають впливу. При цьому поліпшується циркуляція крові і лімфи. Вібромасаж сприяє регенерації кісткової тканини, що приводить до зменшення рухливості зубів при лікуванні пародонтозу. Час дії  – 10 хвилин, курс лікування – 10 процедур.

Під час застосування фізіотерапевтичних методів лікування слід пам’ятати, що їх використання забезпечить достатній лікувальний ефект у разі правильного визначення показань до певних методів лікування, за відсутності місцевих подразників тканин пародонта, раціональної гігієни порожнини рота, попередньо проведеного медикаментозного лікування, оптимального поєднання методів медикаментозної та фізіотерапії, при врахуванні загального стану пацієнтів та відсутності протипоказань до фізіотерапевтичного лікування.