Втратили зуб – зробимо новий

Костянтин Анатолійович Поклад

– Видалення зубів, амбулаторні операції: розтин абсцесу, дренування, видалення доброякісних новоутворень (папілома, фіброма), «зубозберігаючі» операції, – повсякденна наша робота,– говорить лікар-стоматолог-хірург вищої категорії Костянтин Анатолійович Поклад. – Навіть такі прикрі випадки, як втрата зуба (чи зубів), можна у нас виправити. «Беззубі» посмішки відходять у минуле, адже можна скористатися світовою практикою і встановити зубні імплантати (штучні корені, – Авт.). Кількість імплантів в ротовій порожнині необмежена. Вік пацієнтів також не стоїть на заваді: найстаршій нашій пацієнтці було 86 років. Але хотів би наголосити, що основним критерієм є стан здоров’я пацієнта – деякі наявні хронічні захворювання можуть бути протипоказаннями для проведення такої операції.

За один візит до лікаря можна встановити від одного імпланта до шести і більше – на скільки у пацієнта вистачить терпіння і коштів. На верхній щелепі імплант приживається за 6-9 місяців, а на нижній – за 3-6. Звісно, іноді достатньо і 1-2 місяців, але це індивідуально. Наприклад, у пацієнтів старшого віку імунітет знижений і відторгнення стороннього тіла відбувається не так швидко, як, скажімо, в молодих людей.

Але не всім може бути встановлено багато імплантів, тоді ми розміщуємо їх так, щоби потім на них можна було кріпити знімний чи незнімний протези, і таким чином відновити зубний ряд. Робота проводиться за тісної співпраці із лікарями-ортопедами та зубними техніками. За бажанням пацієнтів також є можливість виготовити різні тимчасові конструкції, щоби прикрити дефекти зубного ряду на тому місці, де нещодавно були вживлені імплантати.