Все потрібно робити вчасно

Сергій Миколайович Сокирко

– Терапевтична стоматологія є фундаментом, основою, без якої неможливе проведення ортопедичного, ортодонтичного, пародонтологічного лікування та імплантації, – запевняє завідувач III стоматологічного відділення, лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії Сергій Миколайович Сокирко. – І від того, наскільки якісним буде цей фундамент, багато в чому залежить кінцевий результат лікування. Звичайно, якщо пацієнт звертається до нас із карієсом на ранніх стадіях, то лікування проходить швидше і не так болісно як для самого пацієнта, так і для його гаманця. Якщо не лікувати карієс, то виникають ускладнення: пульпіти, періодонтити, і тоді вже без лікування каналів не обійтись. Щоби проконтролювати якість лікування каналів, ми обов’язково проводимо рентгенологічне обстеження. Метою лікування є збереження ураженого зуба і запобігання розвитку запальних процесів на верхівці кореня.

Для пломбування зубів ми використовуємо сучасні матеріали – композити, світлополімери і склоіономери. Виконуємо реставрацію зубів, відновлюємо пошкоджені, повністю втрачені зуби. Стоматолог вирішує (самостійно чи у співпраці із лікарями суміжних спеціальностей, завідувачем відділення), чи це буде реставрація, чи вже потрібно ставити коронку на зуб. І не варто насторожуватись: у наш час коронки виготовляються з дуже якісних матеріалів (безметалеві, керамічні, цирконієві).

Існує навіть такий варіант, коли на місце відсутнього зуба можна виготовити протез з світлополімерного матеріалу (адгезивний місток) і зафіксувати його між двома здоровими зубами. Техніка виконання нескладна – в сусідніх зубах робляться невеличкі порожнинки і фіксується скловолоконний штифт, на який кріпиться полімерний зуб. Це буде естетично і якщо ви нікому не розкажете, то знайомі нічого й не помітять.